Балансування акумуляторної батареї

При створенні акумуляторної батареї з більш високою напругою, наприклад, 24 В або 48 В вам потрібно буде з’єднати послідовно кілька 12 В акумуляторів. Але є одна проблема з послідовним з’єднанням батарей послідовно, і вона полягає в тому, що батареї не є електрично ідентичними. Вони мають невеликі відмінності у внутрішньому опорі. Отже, коли послідовний ряд батарей заряджається, ця різниця в опорі викличе розбіжність в напрузі на клемах на кожній батареї. Їх напруги стають “розбалансованими”. Цей “дисбаланс” буде збільшуватися з часом і призведе до того, що одна з батарей буде постійно перезарядженою, в той час як інша батарея буде постійно недозарядженою. Це призведе до передчасного виходу з ладу однієї з батарей у послідовному ланцюгу.

Щоб перевірити, чи немає дисбалансу батареї у вашій системі:

• Зарядіть акумуляторну батарею.

• Вимірювання проводьте наприкінці етапу повного заряду. Це коли зарядний пристрій заряджає на повному струмі.

• Виміряйте індивідуальну напругу однієї з батарей.

• Виміряйте індивідуальну напругу іншої батареї.

• Порівняйте напруги.

• Якщо між цими напругами є помітна різниця, то батарея розбалансована.

Щоб запобігти початковому дисбалансу батарей, переконайтеся, що ви повністю зарядили кожну окрему батарею, перш ніж з’єднувати їх послідовно (і/або паралельно). Для запобігання дисбалансу в майбутньому, коли батареї старіють, використовуйте балансувальний пристрій для батарей.

Балансувальний пристрій підключається до системи, як показано на малюнку праворуч. Він вимірює напругу акумуляторної батареї, а також напругу кожного акумулятора. Балансувальний пристрій активується, як тільки акумуляторна батарея заряджається і напруга заряду досягає більш ніж 27,3 В. У цей момент зарядний пристрій почне вимірювати і порівнювати напругу обох акумуляторів.

Як тільки він виявить різницю в напрузі між двома акумуляторами більше 0,1В, він засвітить попереджувальну лампочку і почне балансувати обидва акумулятора. Для цього він розряджає старшу батарею, споживаючи з неї струм до 0,7А, доки напруга обох батарей не зрівняється.

Якщо балансування акумулятора не дає необхідного ефекту і різниця напруг стає більшою за 0,2 В, це означає, що дисбаланс акумулятора більший, ніж може виправити балансування батарей. Це, швидше за все, свідчить про те, що в одній з батарей виникла несправність, і балансувальний пристрій подасть сигнал тривоги і активує своє сигнальне реле.

Для системи 24 В необхідний один балансувальний пристрій. А для системи на 48 В необхідно 3 балансувальні пристрої, по одному між кожними двома батареями.